2022 Mutfak Dekorasyonu Trendleri

Ev dekorasyonunuzda yenilik yapmak istediğinizde işe ilk başlayacağınız yer şüphesiz mutfaklardır. Mutfak, evde herkesi bir araya getiren ve vakit geçirmekten zevk aldığımız evin en sevilen bölümüdür. Bu nedenle çokça zaman geçirdiğimiz alanlarda dekorasyon değişikliği yapmak enerjimizi yükseltecek ve daha fazla vakit geçirmek isteyeceğiz. Eğer siz de mutfağınızın dekorasyonunda değişiklik yapmayı düşünüyorsanız, yazımıza devam ederek 2021 mutfak dekorasyon trendleri ve mutfak dekorasyon fikirlerine göz atabilirsiniz.

Kullanışlı alanlar oluşturun!

Mutfak dizaynı yapılırken en önemli nokta bol depolama alanı oluşturmaktır. Depolama alanı ne kadar çok olursa mutfaklarda o kadar kullanışlı alanlar oluşur. 2021 mutfak dekorasyon trendlerine baktığımızda özellikle küçük mutfak dekorasyonunda hem estetik hem de fazla depolama alanına sahip mutfaklar oluşturulduğunu görmekteyiz. Örneğin; kullanılmayan duvarlara raflar ve askılıklar takılarak ekstra depolama alanları oluşturulmaktadır.

Koyu renk mutfak dolapları şimdi çok moda!

Mutfak dekorasyonunda genellikle açık renkler tercih edilir. 2021 yılı mutfak trendine baktığımızda koyu renklerin mutfak dizaynında söz sahibi olmaya başladığını görüyoruz. Ayrıca metal detaylar ve dikkat çekici tasarımlarla birleşen koyu renk mutfak dolapları lüks bir görünüm de sağlamakta. Örneğin; siyah, gri, lacivert ve zümrüt yeşili gibi renkler ile çarpıcı ve lüks bir mutfak görünümü elde edebilirsiniz. Bunlara ek olarak mutfak dolaplarınızda çift renk kullanımı yaparak hareketli mutfaklar oluşturabilirsiniz.

Mutfak duvar dekorasyonunuzda açık renklere yer verin

2021 mutfak duvar dekorasyonunda açık renk duvar boyaları oldukça moda. Koyu renk kullanılan mutfak dolaplarıyla beraber açık renk duvar boyaları mutfağınızda soft bir görüntü oluşturur ve aydınlık görünmesini sağlar.

Doğal ürünleri mutfağınıza taşıyın

Vaktimizin birçoğunu evimizde geçirdiğimiz bu zamanlarda doğanın tüm güzellikleri dekorasyonumuza eşlik etmeye başladı. Elbette mutfak dekorasyonumuzda da doğal etkilere yer vermek mümkün. Örneğin; ahşap veya mermer tezgah seçebilir ve mutfağınızda bitkilere yer verebilirsiniz. Ayrıca siz de mutfağınızda kendi sebzelerinizi yetiştirebilirsiniz. Nane, domates, maydanoz ve salatalık gibi sebzeleri saksılara ekerek onların mis kokuları eşliğinde mutfağınızda vakit geçirebilirsiniz. Yine ahşaptan üretilen rafları mutfak duvarlarınızda kullanarak hem ekstra depolama alanı hem de doğal bir etki oluşturmanız mümkün.

Mutfak seramikleri

Mutfak seramikleri, zemin ve duvarlarda kullanılan ve görünümü tamamen değiştiren bir dekorasyon ürünüdür. Mutfak seramiklerinde yeni trend ise alanı bölmek. Örneğin; mutfak tezgahının olduğu bölüm için farklı, yemek masasının olduğu bölüm için farklı seramikler tercih edebilir bu sayede iki farklı alan oluşturabilirsiniz.

Eğer siz de mutfak dizaynınızı ve mutfak dekorasyonunuzu, 2021 mutfak dekorasyon modellerine göre değiştirmeyi düşünüyorsanız Tadilat Fırsatı ekibi olarak, "Sihirli Dönüşüm Mottosu" ile çıktığımız bu yolda, tadilat ve dekorasyon konusunda sizlere çözüm sunmaktayız. Sektörün en iyi markaları ve uzman ekipleri ile ihtiyaçlarınızı belirliyor ve sizlerin istekleri doğrultusunda yeni yaşam alanları oluşturuyoruz. Sizin de tadilat ve dekorasyon konusunda bir çözüm ortağı arayışınız varsa buraya tıklayarak bizimle iletişime geçebilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz.
0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör