Villa tadilat ve dekorasyonu

Villa tadilatı daha keyifli

Villa tadilatı yapmanın normal daire tadilatı yapmaktan bazı farklılıkları mevcut villa tadilatında bahçe düzenleme doğalgaz tadilatı elektrik ve su tesisatı başta olmak üzere gider sistemi zemin kattan çatısına kadar su yalıtımı yapılması çatı tadilatı yapımı normal daire tadilatından farklıdır bazı kalemler de yoktur kısmi villa tadilatından komple villa tadilatına kadar hatta bi arsanız varsa komple taahhüt işleri ile arsanıza evinizi biz yapabiliriz size sadece seçme keyfi kalır


Villa tadilatı Anahtar teslimi Villa tadilatı

Villa tadilatı ev tadilatlarından daha geniş bir tadilat işidir. Yapım aşamaları klasik inşaat iş planı çerçevesinde devan etse de metrajlar ve tadilat kalemleri daha fazladır. Şimdi villa tadilat kalemlerine bakalım


Villa iç tadilatı yapım aşamaları nelerdir ?

Hayalini kurduğunuz bir yaşam alanı oluşturmak ve bunu uygun fiyatlarla bitirmek şüphesiz her müşterimizin potansiyel düşüncesidir. Uygun fiyatlarla tadilat dekorasyon işlerinden çıkmak için ilk olarak çok iyi bir keşif yaptırmak şarttır.


Tadilat keşfi yapmak

  • Tüm ev metrajı çıkarılsın

  • -Tadilat iş planı yapılsın planlama anlaşılır olsun tadilat işlerinin sırası çok önemlidir yapılan tadilat iş planından firma ciddiyetini iş tecrübesini anlayabilirsiniz.

  • -Yapımı zaman alan özel üretim mutfak dolabı yatak odası takımı portmanto gibi tadilat kalemlerini zamanında üretime sokulması ve iş planında sapmaya sebep olamamasına dikkat etmek

  • -Yapılacak iş kalemlerinde eksik olup olmadığını kontrol ediniz aksi takdirde size süreç devam ederken ek masraflara neden olabilir. Biz yaptığımız tadilat işlerinden müşterilerimizin isteklerini unuttukları kalemleri hatırlatarak onlara tadilat sonrası bir masraf çıkarmamaya dikkat ediyoruz anahtar teslimi tadilat anlaşması dahilinde ilk başta anlaşılan tutar ile işi bitiriyoruz.

Sağlıklı bir maliyet çıkarmak için mutlaka iyi bir tadilat keşfi çıkarılmalıdır. Mimarınız yada tadilat firmanız bu konuda titiz olduğundan emin olunuz. dikkat edeceğiniz konuları sıralayalım


Villa Tadilatı kalemleri


Kırım yıkım oda salon büyütme küçültme işleri

Önce yıkım kırım işleri yapılıp gereksiz tüm parçalar ev dışına çıkarılır. Oda salon banyo mutfak gibi alanlarda büyütme küçültme gibi işlemler istiyorsanız bu aşamada yapılmış olmalı sonradan çıkması durumunda ek maliyete neden olacaktır.


Altyapı tesisat işlerinin yapılması

Su tesisatı elektrik tesisatı doğalgaz tesisatı gibi altyapı işleri kırım yıkım işlerinin hemen peşinden yapılmalıdır. İleride sıkıntı olmaması açısından testleri yapılıp varsa düzeltme işleri onlar halledilmeli herhangi bir sorun olmaması durumunda bir sonraki aşamaya geçilmelidir.


Sıva ve tesviye (şap) işleri

Banyo duvarları ıslak alan duvarlarıdır ve buralarda sıva olarak kara sıva yapılması şarttır. Diğer duvar kara sıva yapılacağı gibi alçı sıva da yapılabilir Tadilat işlerinde banyo seramikleri sökülmüş ise banyo duvarlarına sıva yapmak kaçınılmazdır. Salon oda mutfak duvarları ise tadilat çerçevesinde alçı sıva ile yapılabilir. Tesviye (Şap) işi ise zeminlerde düzleme işidir. düz bir zemin seramik ve parke kaplama işini doğrudan etkiler sorunsuz yapılması gereken altyapı işidir.


Mobilya dekorasyon işleri

Banyo dolabı, Portmanto, Mutfak dolabı, Yatak odası dolabı, Çocuk odası mobilyası gibi mobilya dekorasyon işleri monte edilecek yer hazır ise işe başlandığında üretime sokulmalı yer hazır değilse hızlıca hazır edilip siparişi verilmelidir. Bu kalemin üretimi yoğun dönemlerde bir haftayı bulabilir onun için iş planında sapma olmaması için zamanında üretime sokulmalıdır.


Seramik parke kaplama işlerinin yapılması

Zeminlerin tesviye işleri iyi yapıldıktan sonra salon ve odalara parke kaplama, hol mutfak gibi alanlarda parke yada granit kaplama arasından seçim yapabilirsiniz. Banyo Zemini ve duvarları için seramik yada granit kaplama yaptırabilirsiniz. Geniş bir salonunuz varsa granit kaplamada çok güzel görünecektir. Banyonuz yeterince büyükse duvarlar için seramik kullanmayıp alçı sıva yapılıp üzerine duvar kağıdı yapılabilir çokta hoş durur.


Boya dekorasyon işleri

Seçim yapacağınız ev eşyaları, Villa büyüklüğü gibi detaylara dikkat edilerek boya rengine karar verin eğer eviniz küçük bir ev ise daha açık tonlar kullanın seçim yapacağınız ev eşyaları avangard ise duvarlarda kağıt düşünebilir yada dekoratif sedef boya tercih yapabilirsiniz.
0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör